Image default
Економіка Політика

Володимир Сивак: «Під гаслами про порятунок ЗТМК ФДМУ фактично здійснив незаконне захоплення підприємства»

Володимир Сивак, гендиректор Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) з 2013 по 2020, заявив, що під гаслами про порятунок від так званого «олігархічного менеджменту» Фонд держмайна України (ФДМУ) фактично здійснив незаконне захоплення підприємства, порушивши цілу низку законодавчих норм. Про це він повідомив в інтерв’ю Mind.
«Головною метою «катка» залишається ЗТМК. Йде війна за актив. Очевидно, що унікальний завод когось дуже зацікавив. Мені особисто здається, що у 2015-му, після зміни політичних еліт у керма країни, ми відчули, як на повну потужність включився адміністративний ресурс. На жаль, нові керівники почали діяти старими перевіреними методами», – заявив Сивак.
Колишній гендиректор підприємства вважає, що його звільненням держава намагається «звести політичні рахунки з ключовим інвестором ЗТМК – компанією Дмитра Фірташа».
«Щоб «легалізувати» це рейдерство мене оголосили злодієм і розтратником. Не чекаючи рішення судів. Як їм здається, це дало їм підстави забрати завод без зайвих питань, проводити незаконні збори акціонерів, ставити питання про реприватизацію частки приватного акціонера. Виправдувальний вирок апеляції ставить хрест на планах рейдерів», – додав Сивак.
Також він підкреслив, що уже декілька разів підприємство виявлялося на межі аварійної зупинки через обмеження подачі електроенергії, через проблеми з постачанням сировини:
«Зруйновано систему збуту, контракти щодо постачання титану укладаються через дивних посередників, продукція продається значно нижче ринкової вартості. Найважливіше – немає росту виробництва та повністю зруйнована система якості. Є випадки відмови і повернення продукції на ЗТМК міжнародними гравцями. А це для міжнародного титанового ринку – надзвичайна ситуація».
Нагадаємо: Володимир Сивак був звільнений з посади генерального директора ЗТМК в травні 2020 року рішенням Фонду держмайна (власника 51% акцій). Так само, як і міноритарій ЗТМК (компанія Tolexis Trading Ltd, Group DF Дмитра Фірташа, що володіє 49%), Сивак не визнає законність свого відсторонення з посади.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy