Image default
Економіка Політика Суспільне

ВВП України до 2030 року може зрости до $450 млрд – радник Шмигаля

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України до 2030 року очікується до $450 млрд і вище. Це передбачено планом Національної економічної стратегії, яку три місяці тому затвердив уряд. Про це в етері телеканалу «Дом» розповів радник прем’єр-міністра, виконавчий директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап.
За його словами, стратегія повинна виходити щорічно на 7% зростання реального ВВП. Номінально він буде вищий.
«Він понад 10% зараз. Уряд вже заклав до бюджету вихід на 5% найближчими роками, і далі цей показник треба покращувати. Його щороку оновлюють. Тобто ті інструменти, які вже впроваджені, вони вже дають 5%, а щоб ми отримали 7% зростання, нам необхідно розширити функціонал економічних стимулів, які застосовуються», – розповів Криволап.
Він зазначив, що все це реалістично. На виході Україна має за 10 років подвоїти реальний ВВП, а також той об’єм продуктів і сервісів, який вона генерує. Це означає, що номінальний ВВП в міжнародній валюті зросте до $450 млрд і вище у порівнянні зі $154 млрд минулого року. За інформацією Криволапа, зазвичай країни, які збільшували ВВП, у 3,5 раза збільшували витрати на медицину і соціальне забезпечення.
Нагадаємо: Світовий банк залишив прогноз зростання ВВП України у 2021 році на рівні 3,8%. Організація передбачає, що ВВП України у 2022 році та 2023 році зросте на 3,1%.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy