Image default
Економіка Політика Суспільне

ЄС збирається посилити правила експорту вакцин

Згідно з новими правилами, запропонованими Євросоюзом, найближчим сусідам ЄС, включно з балканськими країнами та державами, які мають особливі торгові відносини з блоком, такі як Норвегія і Швейцарія, потрібен буде дозвіл на імпорт вакцин проти COVID-19.
Як повідомляє Bloomberg, цей план має на меті посилити існуючі експортні правила ЄС. Блок враховуватиме рівень вакцинації в країні і ситуацію з пандемією під час ухвалення рішення про дозвіл на поставки. За словами офіційних осіб, цей механізм не буде автоматичним, а буде використовуватися в кожному конкретному випадку.
Нові правила спрямовані на те, щоб зробити торгівлю вакцинами «взаємною та пропорційною». Зокрема, поставки за кордон можуть бути припинені, якщо країни-виробники вакцин, такі як Великобританія та США, заборонять експорт в ЄС.
Агентство зазначає, що нові правила експорту з’явилися у зв’язку з тим, що перспективи охорони здоров’я в Європі різко погіршилися, і багато найбільших країн, включаючи Німеччину і Францію, оголосили про нові протиепідемічні обмеження.
Лідери ЄС зберуться пізніше цього тижня для обговорення вказаної пропозиції.
В проєкті постанови вказано, що країни-сусіди включені в нову директиву через підвищений ризик використання третіми сторонами своїх особливих торгових привілеїв для обходу жорстких експортних критеріїв. Нові правила, за словами співрозмовників Bloomberg, включатимуть країни Європейської асоціації вільної торгівлі, а також країни Європейської економічної зони.
Одне з джерел зазначило, що ЄС хоче зайнятися «вакцинним туризмом», маючи на увазі, що європейців заохочуватимуть проводити відпустку в країнах з надлишками вакцин тільки для того, щоб їм вводили дози, імпортовані з блоку.
Уряд Канади охарактеризував пропозиції ЄС як такі, що «викликають занепокоєння». В Австралії міністр охорони здоров’я Грег Хант в середу заявив, що його країна отримала менше однієї п’ятої з 3,8 млн доз, обіцяних європейськими підприємствами AstraZeneca. Раніше в цьому місяці Італія заблокувала поставки вакцини в Австралію, використовуючи механізм ЄС.
Країни з низьким і середнім рівнем доходів, які є частиною гуманітарної програми Covax, будуть як і раніше звільнені від необхідності запитувати дозвіл, і ЄС буде продовжувати рекомендувати дозволяти експорт, якщо він не представляє загрози для безпеки поставок вакцин та їх складових.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy