Image default
Економіка Політика Спорт Суспільне

За 2020 рік план видатків невиконаний на 68 млрд грн

Невиконання плану видатків державного бюджету у 2020 році становить 68 млрд грн та є найбільшим за останні 5 років. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляє пресслужба Рахункової палати.
«Унаслідок невиконання плану видатків дефіцит державного бюджету на 83 млрд грн (27%) менше плану і становив 218 млрд грн. При цьому, у порівнянні з 2019 роком, він зріс у 2,7 раза і став найбільшим за останні 10 років як за обсягом, так і відносно ВВП», – зазначив Пацкан.
За його словами, обсяг видатків кожної четвертої бюджетної програми змінювався рішеннями уряду. Окремі програми переглядали по кілька разів. Так, з Фонду COVID-19 не використали 12 млрд грн (15%). Також меншими на 4,6 млрд грн (2,8%) від запланованих виявилися видатки на трансферти місцевим бюджетам.
Пацкан додав, що зросла заборгованість за позиками, наданими з єдиного казначейського рахунку на покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду для виплати пенсій і допомоги. Загалом, на початок 2021 року не повернули 62 млрд гривень.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy