Image default
Економіка Культура Політика Суспільне

Звільнення Коболєва є логічним рішенням – Вітренко

Звільнення голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва та зміна наглядової ради – логічні рішення. Держава, як акціонер, не тільки має право, але й повинна реагувати на неефективну роботу менеджменту. Про це в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
«Держава повинна бути активним власником, відповідно Кабінет міністрів (КМУ) має право та обов’язок реагувати на проблеми в компанії. Це рішення було ухвалено в пакеті з розглядом результатів 2020 року… І з цієї точки зору воно є зрозумілим», – сказав Вітренко.
За його словами, крім фінансових результатів, незадовільними також виявилися результати операційної діяльності «Нафтогазу», на що вказали на засіданні уряду.
«Зрозуміло, що є певні негативні зовнішні фактори, які впливали на роботу компанії, але при цьому вони не можуть пояснити всі проблеми «Нафтогазу». Для цього й має бути ефективний менеджмент, який би ефективно реагував на зовнішні проблеми та знаходив рішення, а не просто когось звинувачував», – вважає він.
Вітренко наголосив, що рішення прийняли відповідно до законодавства. Він пояснив, що загальні збори – вищий орган компанії, який може ухвалювати будь-які рішення. Раніше акціонер делегував наглядовій раді низку повноважень. Та після того, як Кабмін припинив її повноваження, він мав усі юридичні підстави, можливості та права ухвалювати делеговані йому рішення.
Вітренко додав, що припинення повноважень наглядової ради було обґрунтованим, позаяк її роботу також визнали незадовільною.
Нагадаємо: 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК «Нафтогаз України» та призначив на його місце в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка. Тимчасовим виконувачем обов’язків Міністра енергетики назначили заступника міністра енергетики Юрія Бойка.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy