Image default
Політика

Адміністрація Байдена вирішила продовжити продаж зброї ОАЕ на $23 млрд

Адміністрація президента Джо Байдена повідомила Конгресу, що продовжує продаж зброї Об’єднаним Арабським Еміратам на суму понад $23 млрд, включаючи сучасні літаки F-35, безпілотні літальні апарати та інше обладнання.
Як повідомляє Reuters, представник Держдепартаменту США сказав, що адміністрація продовжить продажі «навіть попри те, що ми продовжуємо консультації з офіційними особами Еміратів», що стосуються використання зброї.
В січні цього року адміністрація Байдена призупинила дію угоди, узгодженої експрезидент США Дональдом Трампом для її перегляду.
Пакет вартістю $23,37 млрд містить продукцію компаній General Atomics, Lockheed Martin Corp і Raytheon Technologies Corp, в тому числі 50 літаків F-35 Lighting II, до 18 безпілотних авіаційних систем MQ-9B і високоточні боєприпаси. Вашингтон погодився поставити зазначені озброєння Абу-Дабі у зв’язку з досягненням угоди про повну нормалізацію двосторонніх відносин між Ізраїлем і ОАЕ.
Деякі американські законодавці критикували ОАЕ за їх участь у війні в Ємені, конфлікті, який вважається однією з найстрашніших гуманітарних катастроф у світі, і стурбовані тим, що поставки зброї можуть порушити гарантії США, що Ізраїль збереже військову перевагу в регіоні.
Ізраїль заявив, що не заперечує проти продажу.
Адміністрація Байдена наразі також переглядає свою політику щодо продажів зброї Саудівській Аравії.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy