Image default
Політика

Американські військові кораблі не йдуть в Чорне море

США скасували заплановану відправку двох військових кораблів через Турецькі протоки в напрямку Чорного моря. Про це повідомили джерела серед турецьких дипломатів, передає Anadolu.
8 квітня представник Пентагону заявив CNN, що Вашингтон розглядає можливість відправки в найближчі тижні військових кораблів в Чорне море на тлі посилення присутності російських військ на кордоні з Україною.
9 квітня МЗС Туреччини отримало офіційне повідомлення від США про транзит військових кораблів з Середземного моря в Чорне через водні шляхи Босфор і Дарданелли, які є територіальними водами Туреччини. Військові кораблі повинні були увійти в Чорне море 14 і 15 квітня і залишатися там до 4 і 5 травня.
Як повідомляє Reuters, американські чиновники заявили, що Туреччина, можливо, неправильно зрозуміла початкове повідомлення про направлення кораблів, бо їхнє розгортання не підтвердили.
За їхніми словами, Сполучені Штати часто повідомляють Туреччину про потенційний доступ до Чорного моря. Але запит не обов’язково означає, що його кораблі пройдуть, а скоріше гарантує, що, якщо вони захочуть, у них вже є необхідний дозвіл.
Напередодні повідомлення про військові кораблі США російський флот в середу, 14 квітня, почав навчання в Чорному морі, в ході яких відпрацьовувалися стрільби по надводних і повітряних цілях.
Як повідомлялось, Росія попередила Сполучені Штати, щоб їх військові кораблі трималися подалі від Криму «для їхнього ж блага», назвавши їх розміщення в Чорному морі провокацією, покликаною випробувати нерви Росії.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy