Image default
Політика

Британський суд за позовом фармкомпанії «Дарниця» арештував рахунки компанії Metabay

Високий суд справедливості у Лондоні 19 березня, за заявою фармацевтичної компанії «Дарниця» арештував рахунки британської компанії Metabay Import/Export Limited, що виступає посередником у процедурі закупівлі ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (БХФЗ) фармацевтичної сировини у німецької компанії Farmaplant Fabrikation Chemischer Produkte GmbH. Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на адвоката «Дарниці», радника юридичної фірми Aequo Євгена Левицького.
Згідно з повідомленням, щонайменше з 2014 року БХФЗ закуповував фармсировину у німецької компанії Farmaplant за ціною, яка, за оцінкою «Дарниці», є істотно вище ринкової. Суму збитку компанія оцінює у $4,7 млн. Позивач вважає, що суму переплачених грошових коштів Farmaplant перераховувала на рахунок компанії Metabay під виглядом комісії за те, що остання нібито сприяла в укладенні відповідних договорів поставки фармсировини.
Зазначається, що контролером і бенефіціарним власником компанії Metabay є директорка з розвитку бізнесу БХФЗ Ірина Ржепецька, яка також є донькою голови наглядової ради БХФЗ Миколи Безпалька та Людмили Безпалько, яка очолювала підприємство до 2018 року.
Таким чином, свої вимоги «Дарниця» обґрунтовує тим, що менеджмент БХФЗ вже багато років не просто штучно завищує витрати підприємства, чим завдає збитки як самому підприємству, так і його акціонерам, але й привласнює собі переплачені кошти через вказану схему.
За словами, Євгена Левіцького, адвоката компанії, «Дарниця» звернулася до лондонського суду для того, щоб кошти Metabay не були далі виведені на офшорні рахунки.
«Дарниця», як акціонер з найбільшим пакетом акцій, подала від імені БХФЗ позов до українського суду проти недобросовісних керівників цього підприємства з вимогами компенсувати багатомільйонний збиток, якого зазнав БХФЗ. Саме для того, щоб компенсація дійсно стала реальною, а виведені в офшор кошти нікуди не зникли, англійський суд і прийняв рішення про їх арешт», – розповів Левіцький.
26 березня аналогічне рішення про арешт коштів на рахунках Metabay також ухвалив і швейцарський суд. 16 квітня у Лондоні суд продовжить розгляд справи щодо арешту коштів.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy