Image default
Політика

Канцлер Австрії користується літаком Фірташа – ЗМІ

Канцлер Австрії Себастьян Курц використовує приватний літак, що належить українському олігарху Дмитру Фірташу. Про це пише австрійське видання ZackZack, передає KyivPost.
Зокрема, зазначається, що 4 березня Курц використовував літак Embraer Legacy 600 з реєстраційним номером OE-IRK для перельоту з Тель-Авіва до Відня. Цей же літак, відзначають журналісти, Фірташ часто використовує для перельотів по Європі.
За даними ZackZack, борт належить компанії Avcon Jet AG, яка експлуатує не менше 19 приватних літаків. Після висадки Курца у Відні літак OE-IRK попрямував до Києва.
За словами PR-менеджера Фірташа Даніеля Каппа, літак належить «компанії, яка може належати Фірташу, але управляється автономно третьою стороною».
В офісі Курца пояснили, що літак був замовлений для канцлера в ході стандартної процедури, а «хто володіє літаком, нам невідомо і не має значення».
Своєю чергою журналіст Михайло Ткач на своїй сторінці у фейсбуці зазначив, що у 2019 році він фіксував, як цим бортом прилетів з Тель-Авіва соратник Фірташа впливовий депутат від ОТЗЖ, глава президентської адміністрації Віктора Януковича – Сергій Льовочкін.
«А потім літак використовувала дружина олігарха Лада Фірташ. Зараз літак регулярно курсує між Москвою, Києвом і Віднем », – зазначив Ткач.
Як зазначає ZackZack, за час свого проживання в Австрії Фірташ зблизився з австрійською політичною елітою. За даними видання, олігарх живе у Відні на віллі, що належить Олександру Шютцу, спонсору керівної Австрійської народної партії Курца. Сайт також пише, що колишній лідер партії Майкл Шпінделеггер, який також є колишнім віцеканцлером Австрії, працює в Агентстві олігарха з модернізації України, яке існує тільки на папері.
В юридичній команді Фірташа працює колишній міністр юстиції Австрії Дітер Бомдорфер, а його менеджер зі зв’язків з громадськістю Капп раніше був представником іншого колишнього лідера Австрійської народної партії – Йозефа Прёлля, який також обіймав посаду віцеканцлера Австрії.
Дмитро Фірташ проживає в Австрії з 2014 року. Фірташа звинувачують у змові з метою підкупу чиновників в Індії для видобутку титану, що використовується в реактивних двигунах. Сума ймовірного хабаря – $18,5 млн. Федеральна суддя у Чикаго стверджує, що Фірташ планував співпрацювати з американським виробником авіалайнерів Boeing. Таким чином «схема хабарництва» торкається юрисдикції США. Представники Boeing підтвердили, що розглядали можливість співпраці з Фірташем. Втім, заявили, що угоди з ним не укладали.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy