Image default
Політика

СБУ викрила мережу інтернет-агітаторів та «ботоферму» в Одесі

Служба безпеки України (СБУ) викрила та зупинила діяльність мережі інтернет-агітаторів та «ботоферми» в Одесі. Зловмисники поширювали фейкову інформацію, спрямовану на розпалення міжнаціональної ворожнечі та пропаганду сепаратизму. Про це повідомляє пресслужба СБУ.
«П’ятеро мешканців Одеси виконували замовлення кураторів на зйомку, публікацію та поширення неправдивої інформації про ситуацію в Україні. Планувалося, що сюжети будуть висвітлюватися, серед іншого, у російських ЗМІ. Таким чином зловмисники хотіли створити «потрібну інформаційну картинку» напередодні та під час травневих свят», – йдеться у повідомленні.
За планом агітаторів, такі повідомлення мали створити передумови для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні на початку травня.
Під час обшуків співробітники СБУ виявили друковані видання, символіку із пропагандою тоталітарного режиму та іншу продукцію, заборонену законодавством. На думку слідчих, зловмисники планували розповсюджувати це під час травневих масових заходів.
«Ботоферму» ж використовували для поширення антиукраїнських та інших протиправних закликів.
Проти зловмисників розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy