Image default
Політика

Швейцарці голосують на референдумі щодо заборони пестицидів

КИЇВ. 13 червня. Громадяни Швейцарії голосують на референдумі, в результаті якого їх країна може стати другою в світі, яка заборонить синтетичні пестициди. Про це інформує ВВС, передає Деталі
Одна ініціатива пропонує припинити субсидування фермерів, які використовують такі пестициди, а інша – повністю заборонити їх протягом 10 років.
Прихильники виказують занепокоєння рівенем пестицидів у воді і нанесення шкоди рослинам, тваринам і комахам.
Але швейцарські фермери попереджають, що ці пропозиції призведуть до того, що багато хто з них збанкрутує.
У разі схвалення ініціативи по пестицидах у Швейцарії підуть набагато далі, ніж міста і регіони по всьому світу, які вже заборонили всі синтетичні пестициди.
Це також матиме більш глобальне значення, ніж заборона, введена Бутаном в 2013 році, оскільки Швейцарія є домом для найбільшого в світі виробника пестицидів Syngenta.
“Я збираюся проголосувати “за “- ми повинні думати про майбутнє. Пестициди завдають шкоди нашому здоров’ю”, – сказала мешканка Женеви Марі Ленбаус.
Обидві пропозиції широко підтримуються молодими міськими виборцями.
Але швейцарські фермери кажуть, що вони вже дотримуються деяких з найсуворіших правил в Європі. Їх робота і дохід за останні 20 років знизилися.
“Ви знайдете багато людей, особливо в містах, вони навіть не розуміють, що таке сільське господарство”, – сказав Мартін Хааб, президент Асоціації фермерів Цюріха.
“Отже, якщо у них в саду перед вікном є два помідора, вони думають, що розбираються в сільському господарстві і знають, як займатися органічним сільським господарством”, – сказав він.
Доповнення
Швейцарська система прямої демократії означає, що всі основні рішення в альпійській країні приймаються урнами для голосування.
Учасникам кампанії просто потрібно зібрати 100 000 підписів, щоб забезпечити голосування по всій країні.
У неділю також проходить голосування по іншим ініціативам: антитерористичного законодавства, новому податку на викопне паливо і екстренного фінансування Covid-19.
Довідка
Пестициди – це хімічні або біологічні агенти, які використовуються для боротьби з шкідниками.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy