Image default
Політика

У Фінляндії можуть закрити прикордонні переходи з росією у випадку кризи

У випадку, якщо мігрантів будуть використовувати як політичний інструмент, Фінляндія готова односторонньо закрити прикордонні переходи, заявила міністр внутрішніх справ країни, пише Uusisuomi.fi.
Фінляндія з росією має 9 прикордонних контрольно-пропускних пунктів на сухопутному кордоні. Деякі з них (наприклад, «Іматра») зараз не працюють через сильне зниження потоку після коронавірусних обмежень.
У Фінляндії готові закрити й інші пункти пропуску у разі появи гібридних загроз, заявила в четвер у фінському парламенті міністр внутрішніх справ Кріста Мікконен.
Тема можливого закриття прикордонних пунктів з росією стала одним із головних питань на засіданні парламенту в четвер, пише Uusisuomi.fi.
Обговорення можливого закриття кордону відбувається на тлі кризи у відносинах між росією та Фінляндією. Після вторгнення москви в Україну Гельсінкі оголосила про свій вступ у НАТО, після чого москва пообіцяла, що не залишить це без наслідків.
Мігранти вже використовувалися для тиску на суміжні країни. У листопаді 2021 року на кордоні Польщі з Білоруссю опинилися кілька тисяч біженців з Близького Сходу, які намагалися прорватися в ЄС. Польська влада тоді звинувачувала Лукашенка у використанні мігрантів для загострення відносин і говорила про те, що за Лукашенком стоїть путін.
Прикордонні переходи на кордоні з Фінляндією залишаються однією з небагатьох можливостей потрапити з росії безпосередньо в ЄС після скасування авіа- та залізничного сполучення з Євросоюзом.
Напередодні росія заявила, що перестане продавати електроенергію до Фінляндії.
Очікується, що Швеція оголосить про аналогічну заявку на вступ до НАТО найближчими днями.
Як повідомлялося, Ердоган заявив, що він проти вступу Фінляндії і Швеції до НАТО.
Також стало відомо, що президент Фінляндії зателефонує до путіна обговорити вступ до НАТО.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy