Політика

У Росії число противників переобрання Путіна досягло максимуму з 2014 року, – опитування

Про свідчать дані лютневого дослідження “Левада-центру”, повідомляє Радіо Свобода.

Половина з тих, хто не хоче переобрання Путіна, кажуть, що він “засидівся, набрид і йому пора на пенсію”. Корупцією своє бажання змінити керівника країни пояснюють тільки вісім відсотків респондентів.

Соціологи запитували і про дії противників Путіна в разі, якщо він все ж піде на новий термін. Із них більше ніж половина мають намір проголосувати за іншого кандидата, а 30 відсотків не підуть на вибори. 7 відсотків заявляють про готовність виходити на протестні акції, якщо вони будуть.

Дослідження, питання для якого були сформульовані спільно з “Відкритими медіа”, проводилося з 18 по 24 лютого. У ньому взяли участь 1601 людина віком від 18 років.

Як пишуть “Відкриті медіа”, в питанні пролонгації правління Путіна настрої росіян наближаються до “докримського рівня”. У жовтні 2013 року зміни президента Росії бажали 45% населення, а його переобрання – 33%.

Після окупації Криму, в листопаді 2014 року, число тих, хто хотів зміни владної команди, скоротилося до 19%, а за переобрання Путіна виступали 58% опитаних.

У 2018 році кількість тих, хто бажав зміни влади в Росії, зросла до 27 відсотків, в 2019-му – до 38 відсотків. Згідно з результатами опитування “Левада-центру” в березні 2020 року, до голосування зі схвалення змін до конституції Росії, проти переобрання Путіна виступали 40 відсотків респондентів, а 46 відсотків підтримували цю ідею.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy