Image default
Політика

Вірменія погодилася на вимогу ЄС перейменувати «коньяк», але не одразу, а за 25 років

Уряд Вірменії схвалив фінансову угоду з Євросоюзом на програму зміни назви «коньяк». Єреван повинен відмовитися від нього протягом 14 років на місцевому ринку і 25 років – на зарубіжному, передає Коммерсант.
Відмова від «коньяку» передбачена Угодою про всеосяжне і розширене партнерство з ЄС від 2017 року, яка набула чинності в березні 2021-го. Цією ж угодою закріплено відмову від «шампанського».
Коньяк – це різновид бренді, він виготовляється з особливих сортів винограду за особливою технологією в регіоні Нова Аквітанія у Франції. У країнах СНД коньяком часто називають будь-який бренді.
Брюссель виділяє гроші на плавний перехід до нової назви. Кошти  спрямують на розробку нового бренду, його рекламу, стимулювання використання і на збереження конкурентоздатності.
Голова Національного центру вина Вірменії Аваг Арутюнян раніше заявляв, що «вірменський коньяк» експортується під таким найменуванням тільки в пострадянські країни. За його словами, в країни Європи його завозять в якості бренді.
Раніше повідомлялося, що Україна продовжить експортувати «коньяк» та «шампанське» попри вимоги ЄС.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy