Image default
Політика Суспільне

Через кілька тижнів дельта-варіант COVID стане домінуючим у США – Фаучі

Головний медичний радник Білого дому доктор Ентоні Фаучі заявив, що дельта-варіант коронавірус наразі складає близько 20% нових діагностованих випадків в США і стане домінуючим штамом COVID в країні протягом кількох тижнів. Про це повідомляє CNBC.
«Він вибухнув у Великобританії. Він перетворився з незначного варіанту в більш ніж 90% випадків у Великобританії », – сказав Фаучі.
За його словами, «від декількох тижнів до місяця або близько того» цей штам стане домінуючим у США.
Варіант коронавірусу, що вперше з’явився в Індії, швидко поширився по світу. У понеділок представники Всесвітньої організації охорони здоров’я заявили, що дельта виявлена як мінімум в 92 країнах. Доктор Майк Раян, глава програм ВООЗ з надзвичайних ситуацій, сказав, що цей варіант є найшвидшим і найбільш пристосованим штамом коронавірусу, і він «уб’є» найбільш вразливих людей, особливо в місцях з низьким рівнем вакцинації проти COVID-19.
На брифінгу в Білому домі у вівторок Фаучі назвав цей варіант найбільшою загрозою для зусиль США щодо стримування пандемії. Він додав, що нинішні вакцини в США ефективні для захисту більшості людей від дельти і інших варіантів.
Дослідження показують, що він приблизно на 60% активніший, ніж альфа-варіант, що з’явився у Великобританії минулої осені, який вже був більш заразним, ніж вихідний штам, що з’явився в Ухані, Китай, в кінці 2019 року.
Згідно з даними, зібраними Центрами з контролю і профілактики захворювань, в США принаймні однієї дозою вакциновано 177,6 млн осіб, що складає приблизно 53% населення. Дані показують, що всього 13,6% людей у віці від 18 до 24 років отримали хоча б одну дозу вакцини в США, в порівнянні з 26% людей у віці від 50 до 64 років.
Як повідомлялось, напередодні секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олексій Данілов заявив, що в Україні зафіксували два випадки дельта-варіанту COVID.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy