Image default
Суспільне

Інвестори очікують зростання цін на уран через перехід до «чистої» енергетики

Інвестори очікують, що перехід до екологічно чистих джерел енергії сприятливо позначиться на атомній енергетиці і призведе до зростання цін на уран, пише Financial Times, на яку посилається FinMarket.
З початку березня ціни на уран піднялися на 11% – до $31 за фунт.
Індекс Solactive, що відстежує акції урановидобувних компаній, з початку 2021 року зріс на 35% і досяг найвищої позначки за більше ніж 6 років.
Зростання індикатора пов’язане з надіями на те, що атомна енергетика допоможе країнам, які прагнуть досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року, знизити залежність від викопного палива. Атомна енергетика є низьковуглецевою і, на відміну від вітрової та сонячної енергетики, безперервним джерелом енергії.
Китай планує збільшити потужності атомної енергетики до 70 ГВт до 2025 року з поточних 50 ГВт в рамках плану голови КНР Сі Цзіньпіна щодо скорочення використання вугілля.
Президент США Джо Байден заявив, що атомна енергетика буде включена в «стандарт екологічно чистої енергетики», який зобов’яже енергокомпанії до 2035 року перейти до без вуглецевого видобутку електроенергії.
Менші держави також переходять на використання атомної енергії. Минулого тижня в Об’єднаних Арабських Еміратах була запущена перша в арабському світі атомна електростанція.
Аналітики Morgan Stanley прогнозують, що встановлені потужності АЕС в світі в цьому році збільшаться на 8 ГВт і будуть рости на 1,7% щороку до 2026 року.
Зростанню цін на уран також сприяє закупівля сировини низкою компаній у цьому році. Канадська Denison Mines Corp. на початку квітня оголосила, що купила 2,5 млн фунтів уранового концентрату за $74 млн. За даними Canacord, загалом компанії придбали на ринку 11 млн фунтів урану.
Крім того, в світі спостерігається дефіцит пропозиції урану через пандемію COVID-19. У грудні канадська Cameco Corp., другий за величиною в світі виробник урану, призупинила видобуток на родовищі Cigar Lake через пандемію і повідомила, що буде купувати уран для своїх клієнтів на ринку.
«Ми очікуємо подальшого підвищення цін, оскільки компанії закуповують уран», – сказала аналітик Canaccord Кеті Лашапелль.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy