Image default
Політика Суспільне

Іспанія щеплюватиме препаратом AstraZeneca тільки людей старше 60 років

Іспанія буде вводити вакцину проти коронавірусу AstraZeneca тільки людям старше 60 років. Як повідомляє Reuters, рішення було прийнято після того, як європейські і британські регулятори виявили потенційний зв’язок між препаратом і появою тромбів в головному мозку.
 «Стратегія вакцинації змінюється, і з завтрашнього дня тільки люди старше 60 років будуть вакциновані AstraZeneca», – заявила міністр охорони здоров’я Кароліна Даріас.
Вона додала, що рішення щодо того, чи вводити другу дозу вакцину тим, хто вже отримав першу буде прийнято дещо пізніше.
Нагадаємо: Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) раніше оголосило про 169 випадків рідкісного порушення згортання крові з 34 млн доз, введених в Європі. Більшість з них відбулося у жінок до 60 років і протягом двох тижнів після ін’єкції.
Як повідомлялось, представник EMA заявив про зв’язок між вакциною Vaxzevria, яку розробила компанія AstraZeneca, та виникненням тромбів у щеплених людей. 
На саміті міністрів охорони здоров’я ЄС не вдалося узгодити загальні рекомендації по вакцині. EMA заявило, що країни повинні встановити свої власні правила.
Іспанія оголосила про це рішення услід за Італією. На початку квітня Міністерство охорони здоров’я Нідерландів розпорядилося призупинити вакцинацію від коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca осіб молодше 60 років.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy