Image default
Суспільне

Китайська Sinopharm опублікувала подробиці дослідження вакцини проти COVID

Дві інактивовані вакцини, розроблені підрозділом Sinopharm з виробництва вакцин China National Biotec Group Co., запобігли симптоматичній інфекції на 72,8% і 78,1%, що відповідає тому, що раніше оголосив державний виробник ліків. Як повідомляє Bloomberg, результати були опубліковані 26 травня в журналі Американської медичної асоціації.
Китайські щеплення, в тому числі Sinopharm і Sinovac Biotech, іншого виробника вакцин з Пекіна, лягли в основу розгортання вакцини в країнах, що розвиваються, від Угорщини і Сербії до Сейшельських островів і Перу. Між тим виробників критикували за те, що вони не діляться адекватними даними про безпеку і ефективність щеплень.
Відсутність прозорості породила сумніви щодо здатності щеплень стримувати COVID, особливо після того, як число випадків захворювання продовжувало зростати в таких країнах, як Сейшельські Острови і Чилі, які використовували їх для вакцинації значної частини свого населення. Це також призупинило отримання дозволів з боку суворих регуляторів лікарських засобів і Всесвітньої організації охорони здоров’я.
У дослідженні взяли участь 40 832 добровольці з Об’єднаних Арабських Еміратів, Бахрейну, Єгипту і Йорданії. Опубліковане дослідження виявило деякі обмеження в випробуванні вакцини. Тестування було сильно зміщене в бік чоловіків, які становили майже 85% учасників. Менш як 2% були у віці 60 років і старше, і більшість з них були здоровими. В результаті було отримано мало даних про ефективність і безпеку для жінок, літніх людей і людей з супутніми захворюваннями.
Нагадаємо: на початку травня ВООЗ рекомендувала вакцину китайської компанії Sinopharm для екстреного застосування проти коронавірусу.
Ключові подробиці про інше щеплення Sinovac були опубліковані в формі препринту без офіційного рецензування або публікації. Ця вакцина ще не отримала зелене світло від ВООЗ, хоча по всьому світу було розподілено понад 380 млн доз.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy