Image default
Суспільне

Лідери G7 погодилися пожертвувати 1 мільярд вакцин проти COVID-19

КИЇВ. 13 червня. Країни G7 нададуть 1 мільярд доз вакцини проти COVID-19 протягом наступного року і будуть працювати з приватним сектором, G20 і іншими країнами над збільшенням внеску в найближчі місяці, згідно з проектом комюніке. Про це пише Reuters, інформує Цитата
“Зобов’язання, які ми в останній раз виконували в лютому 2021 року, в тому числі тут, в затоці Карбіс, передбачають отримання 1 мільярда доз протягом наступного року”, – йдеться в комюніке G7.
“Ми будемо працювати разом з приватним сектором, G20 і іншими країнами, щоб збільшити цей внесок в найближчі місяці”.
Деталі
У проекті G7 говориться, що в цьому році було експортовано не менше 700 мільйонів доз, з яких не менше 50% були відправлені до країн, що не входять в G7.
Група G7 додала, що у неї є “зобов’язання продовжувати експорт в значних масштабах, а також просування добровільного ліцензування та некомерційного глобального виробництва, на яке до сих пір доводилося 95% поставок COVAX“, – йдеться в комюніке.
Центр COVAX, підтримуваний Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (ГАВІ), прагне забезпечити до кінця 2021 року 2 мільярди доз вакцини для країн з низькими доходами.
“Ми підтверджуємо нашу підтримку всіх компонентів ACT-A, включаючи лікування, тести і зміцнення систем охорони здоров’я, а також вакцини”, – зазначається в комюніке.
Партнерство ACT-Accelerator було розроблено для прискорення розробки, виробництва і поширення вакцин.
Доповнення
На сьогоднішній день завдяки ініціативі COVAX в 129 країн було поставлено 81 млн доз препаратів, 96% з них – це вакцина від британсько-шведської AstraZeneca, розроблена спільно з Оксфордським університетом.
Про намір пожертвувати дози вакцин бідним країнам раніше оголосив президент США Джо Байден, зазначивши, що Вашингтон робить це, щоб “врятувати життя і покласти край пандемії”. За його словами, Сполучені Штати закуплять 500 млн доз препарату Pfizer, з них 200 млн будуть виділені до кінця 2021 року.
“Це найбільші покупка і історичне пожертвування вакцин з боку будь-якої окремої країни”, – заявили в Білому домі.
Поставки почнуться вже у серпні.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy