Image default
Суспільне

На ринку нерухомості в усьому світі шалений ажіотаж і рекордні ціни за більш як 13 років

Через обмежену пропозицію і зростаючий попит ціни на житло в усьому світі різко зросли, що викликає побоювання з приводу того, як довго цей ринок залишиться в подібному «розпеченому» стані, пише Investing.com з посиланням на CNN Business.
Фактично це підтверджує і глобальний індекс цін на житло від МВФ, що стежить за ситуацією на ринку житла в 57 країнах: він уже перевершив попередній пік 2008 року. Oxford Economics також підрахував, що в багатьох великих країнах ціни на житло піднялися більш ніж на 10% в річному численні.
Ажіотаж відбувається і з акціями даного сектору. Біржовий фонд iShares, що стежить за житловою нерухомістю, в цьому році виріс на 23%, значно випередивши широкий індекс S&P 500. Акції американських компаній, що будують квартири і будинки, таких як AvalonBay Communities і Invitation Homes, зросли на 31% і 26%, відповідно.
За цими цифрами стоять божевільні факти: для того, щоб придбати житло, клієнти готові піти буквально на все, наприклад, запропонувати цілий $1 млн більше за вказану ціну або заплатити клієнтам-конкурентам сотні тисяч доларів, щоб вони відкликали свої заявки.
Заміські будинки і дачі користуються не меншим попитом, ніж міська житлова нерухомість. Згідно зі звітом Національної асоціації ріелторів США (NAR), в 2020 році обсяг таких продажів виріс на 16% порівняно з попереднім роком, і тенденція перейшла також на 2021 рік: продажі виросли на 33% порівняно з минулим роком аж до квітня. 54% житлових будинків були продані за ціною вище за ціну їх пропозиції, що є рекордним показником.
Загроза підриву ринку житла може виявитися дуже серйозною, зважаючи на інтенсивні «війни» ставок клієнтів, нестачу будматеріалів і перспективу підвищення процентних іпотечних ставок.
Ринку житло доведеться зіткнутися з серйозним випробуванням, коли почнеться зростання вартості запозичень, про що Федеральна резервна система повідомила в середу. Швидше за все, підвищення ставок відбудеться раніше, ніж очікувалося, через побоювання з приводу зростання інфляції.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy