Image default
Політика Суспільне

На Samsung, SK Hynix і Micron подали до суду за цінову змову

Юридична компанія Hagens Berman подала до суду на лідерів DRAM-галузі, звинувативши їх в ціновій змові. Колективний позов від імені американських споживачів надіслано на початку травня в окружний суд Каліфорнії. Відповідачами у справі названі Samsung Electronics, SK Hynix і Micron Technology, передає DailyComm з посиланням на Business Korea.
Суть претензій Hagens Berman в тому, що перераховані компанії вступили в змову з метою підвищення цін на пристрої DRAM-пам’яті. Юристи фірми в своєму позові стверджують, що Samsung, SK Hynix і Micron, що панують на світовому ринку мікросхем DRAM, більш ніж удвічі підняли ціни на цю продукцію, щоб отримати величезний прибуток. В результаті цих дій американським споживачам було завдано збитків.
Дані аналітичної компанії TrendForce свідчать про олігополію на ринку DRAM-пам’яті – Samsung, SK Hynix і Micron контролюють понад 90% усієї виручки. Станом на IV квартал 2020 року частка кожної з компаній оцінювалася в 42,1%, 29,5% і 23% відповідно.
Проте, представники корейської напівпровідникової індустрії не згодні з претензіями Hagens Berman. На їхню думку, нинішній розклад сил у галузі – результат ринкової економіки та чесної конкуренції, а не змови.
Оглядачі Business Korea відзначають, що Hagens Berman вже не вперше виступає з колективним позовом щодо лідерів DRAM-сектору. З аналогічними скаргами компанія зверталася в квітні 2018-го і жовтні 2019 року. У грудні 2020-го суд відхилив позов 2018 року.
Тим часом, ціни на мікросхеми оперативної пам’яті продовжують рости. За даними TrendForce, в першому кварталі 2021 року DRAM-чіпи подорожчали на 3-8% порівняно з попередніми трьома місяцями. У другій чверті очікується підвищення в середньому ще на 18-23%, а мікросхеми для ПК можуть подорожчати на 23-28%. Підйому сприяє високий попит на комп’ютери в умовах обмежень і дистанційного режиму роботи/навчання через пандемію COVID-19.
Тим часом в Apple розповіли, наскільки сильно дефіцит чипів ударить по доходах компанії.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy