Image default
Суспільне

Регулятор ЄС заявив про ймовірний зв’язок вакцини J&J та виникненням тромбів

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) заявило, що вакцина проти коронавірусу компанії Johnson & Johnson може бути пов’язана з випадками утворення тромбів. Як повідомляє CNBC, регулятор вчергове заявив, що переваги вакцини переважують ризики побічних ефектів.
«Комітет з безпеки EMA (PRAC) прийшов до висновку, що попередження про випадки утворення тромбів повинно бути додано до інформації про продукт для вакцини COVID-19 Janssen», – йдеться в повідомленні агентства.
Нагадаємо: раніше в цьому місяці Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США порадило владі країни призупинити використання препарату J&J з міркувань обережності. В результаті цього фармкомпанія вирішила відкласти розгортання своєї вакцини в Європі, поки регулюючі органи оцінюють ймовірні ризики. У вівторок Johnson & Johnson підтвердила, що відновить постачання в блок після перевірки EMA.
Як повідомлялось, однодозова вакцина J&J була схвалена для екстреного використання в Європейському Союзі 11 березня.
Франція вже заявила, що буде використовувати вакцину тільки для людей старше 55 років.
Минулого місяця більше десятка європейських країн призупинили використання вакцини компанії AstraZeneca після того, як деякі люди, які отримали свою дозу, повідомили про випадки із появою тромбів, 18 з яких закінчилися смертю.
EMA розглянуло випадки, а також заявило, що вакцина безпечна і повинна використовуватися в боротьбі з коронавірусом. Однак кілька днів по тому EMA також повідомило, що існує «можливий зв’язок з дуже рідкісними випадками тромбозу», і тому це має бути зазначено як «дуже рідкісні побічні ефекти» для вакцини AstraZeneca.
Деякі країни скоригували впровадження цієї вакцини, вирішивши вводити її тільки людям старше 60 років, а Данія пішла далі, повністю припинивши її використання.
Єврокомісія вирішила не продовжувати в наступному році контракти на вакцину COVID-19 з такими компаніями, як AstraZeneca і Johnson & Johnson.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy