Image default
Суспільне

В Таїланді навчили собак на нюх виявляти хворих на COVID-19

Ветеринарний факультет таїландського університету Чулалонгкорн запустив проєкт в межах якого шість лабрадорів-ретриверів навчили виявляти COVID-19 в людському поту. Як повідомляє Reuters, собакам вдалось виявляти коронавірусну інфекцію з ефективністю у майже 95%.
«Собакам потрібно всього одна-дві секунди, щоб виявити вірус, – сказала професор Кайван Чатдаронг, керівник проєкту. – Протягом хвилини їм вдасться переглянути 60 зразків».
За її словами, собаки можуть виявляти летючі органічні сполуки, що виділяються в поту хворих на COVID-19, навіть за відсутності симптомів захворювання.
Чатдаронг додала, що собакам не потрібно буде безпосередньо обнюхувати людей, їм достатньо зразків поту.
Агентство зазначає, що й інші країни, серед яких Чилі, Фінляндія і Індія, також почали зусилля по залученню службових собак для виявлення вірусу, при цьому німецька ветклініка повідомила, що минулого місяця її службові собаки досягли 94% точності виявлення вірусу в слині людини.
Нагадаємо: Дубай проводить клінічні випробування для оцінки точності дихального експрес-тесту для виявлення коронавірусу протягом однієї хвилини.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy