Image default
Політика Суспільне

В Україну не можуть в’їхати вакциновані російським “Спутником V” – прикордонники

КИЇВ. 10 червня. Документ про вакцинацію від коронавірусу російським препаратом “Спутник V” не дає іноземцям права в’їзду до України. Таку інформацію оприлюднили у Держприкордонслужбі України, передає Цитата:
“За останні два дні в пунктах пропуску через державний кордон України спостерігаються випадки, коли з-за кордону намагаються в’їхати іноземці з документами про імунізацію вакциною “Спутник V”. Наголошуємо, такий документ не дає права на в’їзд в Україну, оскільки дана вакцина не включена до переліку ВООЗ“, – повідомили у Держприкордонслужбі.
Деталі
У ДПСУ нагадали, що урядом розширено перелік документів, при наявності яких дозволяється перетинати кордон України на в’їзд під час карантинних обмежень або уникнути самоізоляції.
Однак, вказали у відомстві, необхідні для перетину кордону результати тесту про COVID-19 та документ про вакцинацію мають містити достатню інформацію.
“Вакцини, щодо яких може бути розглянутий документ про отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, повинні бути включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях”, – наголосили у ДПСУ.
На даний час до такого переліку належать наступні вакцини:
BNT162b2/COMIRNATY Tozinameran (INN) виробництва Pfizer/BioNTech (зареєстровано в Україні під назвою КОМІРНАТІ);
AZD1222 виробництва AstraZeneca/Oxford (зареєстровано в Україні під назвою АСТРАЗЕНЕКА);
Covishield (ChAdOx1_nCoV-19) виробництва Serum Institute of India Oxford (зареєстровано в Україні під назвою КОВІШЕЛД);
Ad26.COV2.S виробництва Janssen;
mRNA-1273 виробництва Moderna;
SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (lnCoV) виробництва Sinopharm/BIBP;
SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated виробництва Sinovac (зареєстровано в Україні під назвою КОРОНАВАК).
Доповнення
В Україні розширено перелік документів, які дозволяють перетнути кордон у період дії карантину.
Відтепер, з урахуванням ухвалених урядом змін, іноземним громадянам та особам без громадянства (у т.ч. власникам посвідки на тимчасове проживання в Україні), для в’їзду в Україну, окрім полісу (свідоцтва, сертифікату), необхідно мати або негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, або експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, які проведено не більш як за 72 години до перетинання державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданий англійською мовою або з перекладом англійською мовою.
У разі відсутності тесту/вакцинації та/або страхового поліса в перетинанні державного кордону для в’їзду в Україну буде відмовлено.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy