Image default
Культура Політика Суспільне

Вакцинацію CoronaVac розпочнуть після 10 квітня – Степанов

КИЇВ. 7 квітня. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу Україна 24 повідомив, коли в Україні почнеться щеплення першою партією китайської вакцини CoronaVac, яку вже привезли в Україну, інформує Цитата:
“Вакцина, згідно з всіма нашим нормативно-правовим документом, повинна пройти лабораторний контроль. Лабораторний контроль має певні терміни. 10 квітня закінчиться лабораторний контроль – і відразу ця вакцина почне використовуватися для щеплень”, – повідомив міністр Степанов.
Що відомо про CoronaVac
Вакцина CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech — це традиційна інактивована вакцина на основі “вбитого” вірусу.
Дослідження показали, що вакцина CoronaVac має “хороший профіль безпеки” з антитілами у 90% щеплених через два тижні після другої дози. Окрім того, майже не спостерігається побічних ефектів — лише почервоніння в місці уколу на руці та короткочасна субфебрильна температура (менше ніж 5% випадків). 
Вакцину CoronaVac активно використовують в Туреччині. Тут проводили третю фазу досліджень препарату.Щеплення вакциною CoronaVac одним з перших у січні зробив Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. Також нею щепився і 81-річний Вселенський патріарх Варфоломій. Загалом Туреччина закупила 50 млн доз вакцини CoronaVac.
CoronaVac в Україні
25 березня до України з Китаю прибула перша партія (215 тис. доз) із замовлених Україною 1,915 млн доз вакцини проти COVID-19 CoronaVac.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що Держлікслужба і Державний експертний центр МОЗ до 10 днів буде проводити лабораторний контроль вакцини. Після цього CoronaVac надійде для проведення щеплень від COVID-19. Пріоритет з використання вакцини від коронавірусу CoronaVac буде виділено на маломобільні групи населення похилого віку.
Фахівці Університету імені Богомольця повідомили, що китайська вакцина CoronaVac має ефективність 83%. 
Окрім цього технологія виробництва вакцини CoronaVac перевірена роками. Серед її особливостей, за словами експертки ВООЗ з реагування на біологічні загрози Наталії Виноград, перевірена роками та зрозуміла технологія з високою ефективністю, безпечність, стандартний для всіх вакцин холодовий ланцюг зберігання і постачання у формі готових до ін’єкції шприців, що виключає людський фактор. 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy