Image default
Політика Суспільне

Великобританія інвестує понад $33 млрд в збройні сили

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон в палаті громад представив новий «Огляд оборонної та зовнішньої політики». За словами прем’єра, це найзначніший перегляд стратегії з часу закінчення холодної війни, передає РБК.
Британський прем’єр підтвердив плани уряду витратити  24 млрд фунтів ($33 млрд ) на модернізацію військової інфраструктури. Зокрема, буде оновлено ядерний потенціал, заявив Джонсон. В огляді зазначається, що Британія збільшить свій ядерний потенціал на 40%: кількість боєголовок Trident збільшиться з 180 до 260.
Скорочення атомного арсеналу було оголошено урядом в 2010 році. «Однак, беручи до уваги зміни середовища безпеки й існування більшого спектру загроз, далі таке тривати не може і Великобританія підніме поріг ядерного потенціалу», – йдеться в документі.
Великобританія збереже чотири атомні підводні човни. Але Лондон продовжує декларувати концепцію підтримки мінімальної ударної потужності, «необхідної для збереження ефективності стримуючої ядерної сили проти спектру загроз для країни з будь-якого напрямку», зазначено в огляді.
У зовнішній політиці ключовим союзником Великобританії залишаться США, Лондон буде так само прихильним НАТО і продовжить розглядати Євросоюз, з якого країна вийшла, як свого партнера.
Однак Великобританія має намір активніше взаємодіяти з країнами Індо-Тихоокеанського регіону, заявив британський прем’єр. В наступному місяці Джонсон, незважаючи на триваючу пандемію, має намір відвідати Індію.
Лондон також має намір вступити у Всеосяжне і прогресивне транстихоокеанське партнерство (The Comprehensive and Progressive for the Trans-Pacific Partnership). У 2018 році в це об’єднання увійшли 11 країн. Планувалося також приєднання США, але тодішній президент Дональд Трамп відмовився.
У відносинах з Китаєм необхідний збалансований підхід, заявив Джонсон.
«Немає ніяких сумнівів у тому, що КНР створить великі проблеми для відкритого суспільства, такого як наше», – попередив Джонсон. Однак Лондон має намір продовжувати роботу з Китаєм, в тому числі для розвитку економіки і боротьби зі зміною клімату.
Найближчим часом уряд Великобританії також має намір створити новий антитерористичний центр. Джонсон нагадав, що три роки тому при замаху на Скрипалів російські спецслужби використали в Солсбері бойову отруйну речовину, що призвело до смерті британки Дон Стерджесс.
В уряді також буде створено ще один орган для швидкого реагування всіх відомств у разі необхідності – ситуаційна кімната, заявив Джонсон.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy