Image default
Суспільне

ВООЗ рекомендувала продовжити використання вакцини AstraZeneca

Всесвітня організація охорони здоровʼя рекомендує продовжувати використання препарату AstraZeneca для вакцинації, йдеться в заяві організації. У ВООЗ визнали, що плюси від продовження використання вакцини перевищують можливі ризики.
«В даний час ВООЗ вважає, що переваги вакцини AstraZeneca значно більші за пов’язані з нею ризики, і рекомендує продовжувати вакцинацію», – йдеться в заяві організації.
Експерти організації визнали, що доказів прямого зв’язку побічних ефектів після застосування вакцини, про які заявляли в ряді країн, з самої ін’єкцією немає.
«В рамках широкомасштабних кампаній вакцинації країни зазвичай повідомляють про потенційні побічні ефекти після імунізації. Це не обов’язково означає, що такі явища пов’язані з самою вакцинацією, хоча їх розслідування – це правильна практика. Це також показує, що система спостереження працює і що існують ефективні заходи контролю над процесом вакцинації», – йдеться в заяві.
Зараз комітет ВООЗ з безпеки вакцин вивчає всі представлені дані про вакцину AstraZeneca. Коли перевірка буде завершена, ВООЗ поінформує про її результати.
Нагадаємо, близько 20 країн відмовилися від застосування вакцини AstraZeneca через можливе виникнення тромбозу у щеплених людей. Хоча ряд інших держав, навпаки, заявляє, що вакцина безпечна. В Європейському агентстві з лікарських засобів вважають, що переваги від використання препарату вищі за можливі ризики.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy