Image default
Політика Суспільне

Єврокомісія затвердить перші плани відновлення країн ЄС від COVID-19 наступного тижня

КИЇВ. 9 червня. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Єврокомісія наступного тижня приступить до затвердження перших національних планів, представлених урядами країн-членів блоку для забезпечення виділення грошей з фонду економічного відновлення від пандемії коронавірусу, передає УНН з посиланням на EUobserver. Це означає, що Єврокомісія внесе законодавчі пропозиції, щоб рада країн-членів ЄС змогла розблокувати кошти, виділені з фонду в 800 мільярдів євро.
Доповнення
У Євросоюзі представили план відновлення від кризи, викликаної пандемією, наприкінці травня минулого року – під назвою “ЄС наступного покоління”.
У межах цього плану, як зазначало раніше DW, гроші спрямують на три напрямки:
пряма підтримка країн ЄС. Країни-члени самі розроблятимуть конкретні плани з відновленню та проведення реформ. Якщо ці плани узгодять, то на них будуть виділяти гроші. Окрім того, передбачено фінансування розвитку найбільш відсталих регіонів в ЄС, а також сільської місцевості. Ще один пріоритет – підтримка переходу країн до кліматичної нейтральності.
пряма допомога економіці за допомогою інвестицій, а також інструменту підтримки фінансової стабільності підприємств.
“Зробити висновки з кризи”. Йдеться про додаткові витрати на дослідження і науку, про нову програму охорони здоров’я, а також про збільшення підтримки третіх країн.
Фонд формально був запущений з червня 2021 року, кошти з нього планується почати видавати з початку осені. Приблизно третина коштів з цього фонду буде розподілена у вигляді грантів, інші – у вигляді кредитів. Виплати з цього фонду розраховані на період до 2027 року.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy