Image default
Політика Спорт Суспільне

Європарламент більшістю голосів схвалив резолюцію по Білорусі та закликав до нових санкцій

Європарламент прийняв резолюцію із закликом до ЄС ввести нові індивідуальні та секторальні санкції проти Мінська.
За резолюцію проголосували 626 депутатів, 16 були проти і 36 утрималися. Депутати Європарламенту рішуче засудили викрадення літака Ryanair як «акт державного тероризму» і закликають до негайного звільнення Романа Протасевича і Софії Сапеги, а також всіх інших політв’язнів. Резолюція закликає Раду якнайшвидше ухвалити санкції щодо білоруських фізичних і юридичних осіб, причетних до вимушеної посадки і викрадень.
У тексті йдеться, що країни-члени ЄС повинні негайно прийняти наступний пакет санкцій проти тих, хто брав участь або був замішаний в фальсифікації виборів торік і наступних порушеннях прав людини в Білорусі. У списку санкцій повинні бути включені прокурори, судді та співробітники правоохоронних органів, які беруть участь в репресіях, так само як і особи, що займаються дезінформацією, ЗМІ, пропагандою, і офіційні особи, які підтримують режим. Серед них – керівник ОНТ Марат Марков, який розмовляв з Романом Протасевичем 2 червня.
Крім того, депутати Європарламенту закликали до негайних економічних і секторальних заходів щодо ключових галузей промисловості Білорусі, зокрема, сирої нафти і нафтопродуктів, калійних добрив, стали і деревообробки. У тесті вказано, що необхідно категорично відмовити режиму у фінансовій підтримці, надання будь-яких нових кредитних ліній банкам країни і припинити інвестиції в інфраструктуру чи економічні підприємства. Європейським фінансовим установам слід заборонити придбання облігацій або будь-яких інших фінансових інструментів, випущених урядом Білорусі і афілійованими державними установами.
У резолюції також міститься заклик до усунення Білорусі від участі в міжнародних спортивних організаціях та міжнародних подіях, включаючи чемпіонати Європи та світу, а також Олімпійські ігри в Токіо.
Нагадаємо: агентству Bloomberg стало відомо, що Європейський Союз має намір запровадити санкції проти понад 70 осіб і організацій в рамках нового раунду каральних заходів, спрямованих проти режиму в Білорусі.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy