Image default
Спорт

Японія стала четвертою державою, яка дозволила приватним компаніям видобувати ресурси на Місяці

Обидві палати парламенту Японії схвалила законопроект, що дозволяє приватним компаніям розробляти, видобувати і використовувати космічні ресурси. Пропозиція отримала підтримку двох найбільших політичних партій, правлячої Ліберально-демократичної і Конституційно-демократичної. Аналогічні закони вже прийняли в США, Люксембурзі та ОАЕ.
 «Ми з ентузіазмом підтримуємо прийняття Японією закону про космічні ресурси за те, що одними з перших в світі зробили дії в цьому напрямку», – заявив Такеші Хакамада, директор компанії ispace, розробника місячного модуля.
Законопроект, прийнятий парламентом країни, ідентичний закону США про комерційний космос від 2015 року, повідомляє HighTech Plus з посиланням на Space News. Він дає компаніям права на видобуті в космосі копалини, але не права на небесні тіла – інакше це суперечило б Договору про космос 1967 року. Такі ж закони прийняли Люксембург і ОАЕ.
Всі ці чотири держави (США, Японія, Люксембург і ОАЕ) є партнерами по «Угодах Артеміди», що регулює принципи співпраці і громадської діяльності з дослідження і використання Місяця, Марса, комет і астероїдів. У цій угоді йдеться, що видобуток космічних ресурсів не означає їх присвоєння відповідно до статті II Договору про космос, і що контракти та інші правові інструменти цього процесу повинні відповідати цьому Договору.
Днями глава Роскосмосу Дмитро Рогозін заявив: «Російська точка зору полягає в тому, що держави не повинні в односторонньому порядку приймати нормативні акти, які дають їм перевагу». А також повідомив, що Росія вже відстає «в своєму правовому забезпеченні від тих нових кроків, які зробили провідні країни».
Як підрахувала в минулому році міжнародна команда вчених, ресурсів Місяця може на всіх не вистачити. У ситуації відсутності глобальних домовленостей і законів, що визначають хто, що, де і скільки може добувати, дослідники передбачають швидке виснаження ресурсів і зростання політичної напруженості.
Нагадаємо, Китай вперше за п’ять років запустив людей у космос, троє астронавтів проведуть на китайській станції три місяці.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy